PC-01 Lviv

It is currently 28 Mar 2024, 19:43

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next
Author Message
PostPosted: 04 Feb 2013, 19:32 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
"Интересно, что присутствует только разъем "Внеш.1"

До цього екземпляру принтер не підключали, тому Внеш.2 не підпаяний (тоді не було портативних принтерів, і возити з собою по презентаціях принтер було не можливо). Інші екземпляри мали роз`єм Внеш.2.


Top
   
PostPosted: 04 Feb 2013, 19:37 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
Якщо цікаво, я можу виставити якісніші фото ПК-01 №1 в червоному корпусі, а ті я зробив мобільником.


Top
   
PostPosted: 04 Feb 2013, 21:55 
Offline

Joined: 21 Aug 2012, 22:30
Posts: 145
Конечно!!!
конечно интересно.


Top
   
PostPosted: 04 Feb 2013, 23:13 
Offline

Joined: 21 Aug 2012, 22:30
Posts: 145
Quote:
зображений на фото ПК-1 червоного кольору в металічному корпусі - це перший виставочний екземпляр
А это какой по счету? :)
Attachment:
rc_041.jpg
rc_041.jpg [ 57.34 KiB | Viewed 8897 times ]
Quote:
Плата перерозводилась декілька разів вже і на заводі.
А есть ли информация сколько раз вносились изменения в ПЗУ с момента пуска в серию?

И еще пара глупых вопросов:
3 варианта клавиши левее ВР. Вам известно зачем?
Attachment:
00000.JPG
00000.JPG [ 16.37 KiB | Viewed 8897 times ]

На каких заводах клепали серийные Львовы?

Почему не были реализованы прерывания по кадровому синхроимпульсу?

Насчет палитры
Цитирую.
Quote:
Но меня больше интересовал несколько другой аспект. Ну вот дают программисту "Львов ПК-01", ставят задачу написать софт. И сообщают, дескать, есть некий порт, куда записываешь некий байт и получаешь некую палитру. Но какой байт писать? Что его биты означают? Как палитра формируется? Какие цвета ты получишь? Ответов нет. Разработчики компьютера о чем-то же думали, когда это реализовывали, значит должен быть какой-то замысел.
Мне вот тоже интересно, чем же руководствовались разработчики создавая ту жменьку логики.
А позже еще и наградили пользователей отсутствием какой либо документации на всё это.

Зачем использовать 7-й бит порта палитры на заглушку звука? а не на расширения возможностей палитры?

Сохранилась ли заводская документация? Чертежи корпуса? (мало ли, спрошу)
Интересует изображение печатной платы. Не хочется восстанавливать ручками. То что имеется весьма средненького качества(Да и нижняя и верхняя стороны наложены друг на друга)

Что то большую часть вопросов к моменту их задавания забыл :D
Ахтунг. Весь форум не перечитывал. Могу спрашивать то что уже спрашивали. Ногами не бить.


Top
   
PostPosted: 04 Feb 2013, 23:42 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
1. зображений на фото ПК-1 червоного кольору в металічному корпусі - це перший виставочний екземпляр (№1), виготовлений в ОКБ, ще до запуску в серію; з цим екземпляром разом з представником заводу Берегуляком Богданом, де планувався запуск в серію, я їздив в Мінрадіопром і т.д. (писав вище)

2. на рекламному проспекті - перші заводські екземпляри в заводському металевому корпусі (пізніше ПК-01 вже випускався в пластмасовому)

3. клавіші: думаю заводське "непорозуміння", або корекція кодів заводчанами (я все не контролював, на заводі була створена спеціальна група супроводу ПК-01 в серії, вони дещо без мене модернізували і не завжди удачно; я ж працював в політехнічному і займався новими розробками)

4. серійні ПК-01 випускав ЛОРТА м.Львів, завод в м. Червоноград, ще десь (точно не пам`ятаю)

5. а для чого переривання по кадровому імпульсу ?

6. палітра формувалась комбінаційною схемою з метою мінімізації ціни (для серії ціна була дуже жорстко обмежена, що,наприклад, не дало можливість використати відповідний метал для пружинок клавіш, тому вони такі жорсткі - ПЛАНОВА економіка була), пізніше для ПК-01М була розроблена спеціальна мікросхема кодування палітри на 16 кольорів; повну інформацію по ПК-01 завод не дуже хотів розкривати, тому багато чого дійсно не висвітлювалось в описі і взагалі ніхто не розраховував, що користувачі будуть пробувати самостійно писати ПЗ

7. робоча заводська документація думаю давно знищена, завод то вже дуже давно не займається подібними речами


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 00:53 
Offline

Joined: 21 Aug 2012, 22:30
Posts: 145
Quote:
а для чого переривання по кадровому імпульсу ?
дельтатайминг - нормальная синхронизация по времени.
Всякая многозадачность.
Тот же мультиколор.

INT по началу кадра значительно расширяет мультимедийные(и не только) возможности ПК.

Ну а отечественные разработчики дружно его проигнорировали.
В двух словах многое упустили. :(
Quote:
на рекламному проспекті - перші заводські екземпляри в заводському металевому корпусі (пізніше ПК-01 вже випускався в пластмасовому)
А сколько таких было выпущено? (Ну в смысле единицы или десятки или сотни)
Quote:
група супроводу ПК-01 в серії
Наверное тоже их рук дело.
Attachment:
0002.JPG
0002.JPG [ 27.97 KiB | Viewed 8895 times ]


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 10:07 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
А, ви мали на увазі "дельтатайминг".
Звичайно треба було вивести на роз`єм проінвертований сигнал з DD44.2, але якось не думав про це.
І я не міг передбачити такого зацікавлення до ПК-01 радіолюбителів з метою писати власне ПЗ (ігри і т.д. ).

В металевому корпусі було випущено сотні ПК-01. Їх брали здається військові (І8080А мав військову прийомку, до мене звертались за консультаціями з в/ч) та промисловість.

ПК-01-1 це ідентифікаія модифікацій ПК-01.


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Якщо цікаво, я можу виставити якісніші фото ПК-01 №1 в червоному корпусі, а ті я зробив мобільником.
Да, сделайте еще снимки, пожалуйста.
Quote:
3. клавіші: думаю заводське "непорозуміння", або корекція кодів заводчанами (я все не контролював, на заводі була створена спеціальна група супроводу ПК-01 в серії, вони дещо без мене модернізували і не завжди удачно; я ж працював в політехнічному і займався новими розробками)
А можете припомнить, что именно они модернизировали не всегда удачно?

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 11:34 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
Фото постараюсь виставити сьогодні.
Згадати що було " не такого" - важкувато, краще про це знають користувачі.
А де там мої проколи, а де заводські - ще складніше зараз згадати. Треба проаналізувати всі помилки.


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 13:51 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
А де там мої проколи, а де заводські - ще складніше зараз згадати.
Владимир Яковлевич, спрошу Вас как специалиста, а насколько трудно сейчас "вiдворити" ПК-01 на современной элементной базе?

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 15:57 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
Елементарно просто, якщо є І8080А, ВВ55.
Якщо немає, можна синтезувати І8080А та ВВ55 на ПЛІС, але це кусок роботи.
Звичайно можна викоритати і інші сучасні мікроконтролери, але це вже буде НЕ ПК-01.


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 16:04 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Елементарно просто, якщо є І8080А, ВВ55.
Поскольку я в этом деле не разбираюсь, то спрошу все-таки, а что можно было бы модернизировать и упростить сейчас?

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 17:20 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
Це краще запитати в користувачів, а то скільки років пройшло, треба багато згадати, щоб аналізувати щось відносно покращення. Зараз зовсім інший рівень технологій та можливостей. Реально зараз ПК-01 можна впакувати в парочку мікросхем.


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Це краще запитати в користувачів...
Я подразумевал несколько иное. Что можно сейчас улучшить/упростить в штатной конструкции ПК-01? Ведь какие-то конструкторские решения были продиктованы тогдашними ограничениями элементной базы.

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 17:30 
Offline

Joined: 30 Oct 2011, 17:26
Posts: 89
Location: Львів, розробник ПК-01 Львів
Зараз зовсім інший рівень технологій та можливостей.
Реально зараз ПК-01 можна впакувати в парочку мікросхем, розширити набір інтерфейсів, збільшити пам`ять, кольорову палітру тощо.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited