PC-01 Lviv

It is currently 29 Mar 2024, 15:26

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 10 Apr 2013, 18:55 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
довго думав і прийшов до подібного висновку. Якщо контролер FDD, то рідні 720К, чи 360К, для автентики. 1,44 городити практичного змісту не має.
С FDD непонятно "куда бежать". Или пробовать заново приладить ко "Львову" контроллер дисковода, чтобы вернуть в строй сохранившийся софт для Хамелеона/CP/M80, или действительно делать новую штуку под формат LVT, т.е. такую, которая изначально несовместима со старыми осями. Если выбрать второй вариант, то тогда все прояснятся. Можно и свою LvivFS дописать. А что, занятие вполне душеспасительное. :D Но тут мысль сама собой выходит на сл. этап. А нужен ли такой FDD, если его контроллер фактически будет полноценным linux устройством (т.е. что-то вроде Raspberry Pi)? Если так, то тогда уж лучше сразу ориентироваться на более современные носители информации. Тогда для нас более актуальна проблема коммуникации "Львова" со современными ПК. Если такую коммуникацию наладить, то вопрос с носителями сам собой пропадет (что там сейчас ubuntu поддерживает? почти все на свете?). В общем, ничего нового я не сказал, но разговор поддержал. Ключевое слово - коммуникация. :lol:

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 10 Apr 2013, 20:19 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Комунікація - це правильно! А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був), запустив аерокобру і т.д. і прям плачу від щастя :mrgreen: Це ж треба, не пройшло й 20 років, як вдалося перші львівські ігри запустити, ще щось, крім BSTEST. Тоді не встиг розібратися, на Роботрони пересів, часу тільки Бейсик освоїти стало.

Насшот
Quote:
Можно и свою LvivFS дописать. А что, занятие вполне душеспасительное.
- то Ви правильно зловили напрямок думок 8) Токмо для цього такі фундаментальні справи і робляться.


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 11:31 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 24 Jul 2008, 12:05
Posts: 1070
Quote:
А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був)
Вы имеете в виду, передача звука?


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 13:33 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Писав для себе, бейсик, примітивне щось. Збереглося дві касети зі стандартним софтом тільки.
Орест, а что именно на кассетах записано?

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 18:34 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Quote:
А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був)
Вы имеете в виду, передача звука?
саме так. Дрібниця, вроді: на виході з компа сигнал є - а на вході перевіряти не став. Три проводки розпаяти й без тестера можна, вроді. А буває, як бачим, всяке.
Зате тепер є повноцінний "львів", але... (упс) вже нема вінди. Тікошо нарешті здохла, разом з вінчестером. Довго тіпалася, правда, але таки вклякла, проклята. Нарешті знов на bsd повноцінно. Аж дихати легше )
Quote:
Quote:
Писав для себе, бейсик, примітивне щось. Збереглося дві касети зі стандартним софтом тільки.
Орест, а что именно на кассетах записано?
Ще не знаю. Руки не дійшли ще. А тепер поки конвертор під бсд не запущу, так і не взнаю. Якщо на С, можна було б портувати пробувати. Але там паскаль, вроді. Треба дивитися.
Одним словом, як тільки розгребу - зразу повідомлю, не сумлівайтесь )


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 18:37 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 24 Jul 2008, 12:05
Posts: 1070
orest
Очень рад! Ждем теперь следующих свершений! Контроллер дисковода - это наше все! :)
Кстати, а как подключаете "Львов" к телеку/монику?


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 19:20 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
orest
Очень рад! Ждем теперь следующих свершений! Контроллер дисковода - это наше все! :)
Кстати, а как подключаете "Львов" к телеку/монику?
Quote:
orest
Очень рад! Ждем теперь следующих свершений! Контроллер дисковода - это наше все! :)
Кстати, а как подключаете "Львов" к телеку/монику?
а я який радий! )
будем, будем шото творить, раз така жара пішла. Я тут поки між двома методами хитаюся: 1) описаний в сусідній темі варіант з двома проводками зєло симпатишний. Я вже навіть себе майже переконав, що так буде краще для всіх, і всі, кому треба, зможуть розкрутити пару болтів і ті два проводки припаяти. Перспективи вікриваються файні.
2) початковий загрузчик через BLOAD, як і писав раніше і т.д.
3) думаю, що є й 3-й, оптимальний варіант. Але він мені невідомий за недостатністю знань. І взагалі, "львова" я практично не знаю поки. 2 місяці досвіду роботи і аж 20 років тому - це ніби мало. Але діло наживне. Головне - правильна постановка цілей і завдань+ мотивація. Для цього ми тут і флудимо поки )

Підключаюся через SCART, чорно-білий варіант, зрозуміло. Розвів ото тижнів два назад оту приблуду, інвертор фаз сигналів RGB, за мотивами схемки в керівнитві юзера. Ще не спаяв. Дороблю - викладу на форум також.


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 19:56 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
orest
Да... Мы с gtament планировали всех страждущих обеспечить переходниками на SCART. Я даже DIN7 накупил. Но gtament пропал :(
то це ж стратегічний запас. А там, дивись, і gtament повернеться.
UPD: Вот только гусь меня смущает
Quote:
Всё что требуется это .... прошить загрузчик в ПЗУ.
Как альтернатива - хорошо и суперкрасиво. Но мьі будем копать дальше, думаю.


Top
   
PostPosted: 11 Apr 2013, 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Реплики про реализацию поддержки накопителя CompactFlash вынесены в отдельную тему.

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 12 Apr 2013, 12:00 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
в перших номерах Coman-Info йде повна викладка матеріалів по дисководу, ROM-диску і супутніх.

Схема роботи проста: з касети грузиться початковий загрузчик CP/M-53 (текст його викладений у номері 5). Далі з системної дискети грузиться сама CP/M. Ніяких втручань в схему у випадку з дисководом не потрібно робити.
Системна дискетка збереглася в когось?

Для підключення Ром-диска - два відомих проводки підпаюється.

Отож, з дисководом питання ми утрясли, вроді. Схема є (від Coman), розміщення деталей є - можна відновити плюс-мінус автентичний апарат і грузити з нього потрібну нам систему. І в цьому, як на мене, основний кайф від дисковода.

Все те саме працює й у випадку з карткою пам’яті. SD проект закриваємо поки що. СF рулить )


Top
   
PostPosted: 12 Apr 2013, 12:20 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Схема роботи проста: з касети грузиться початковий загрузчик CP/M-53 (текст його викладений у номері 5). Далі з системної дискети грузиться сама CP/M. Ніяких втручань в схему у випадку з дисководом не потрібно робити.
Системна дискетка збереглася в когось?
CP/M-53 - это для "Вектора-06ц". Для "Львова" ось называлась CP/M-36, по объему свободного ОЗУ после загрузки. Ситуация такова, что именно CP/M-36 не сохранилась. Да и воспоминаний (особенно добрых) о ней тоже почти не сохранилось. Все-таки 36 кб... Думаю, Вы меня поняли. Стандартом для ПК-01 был Хамелеон от Алексея Мамонтова (сохранилась версия для "Львова" с Z80, но там различия с версией для i8080 минимальные и несущественные). Так же была доступна полноценная CP/M-80 от Дмитрия Скачкова, причем она сохранилась в версиях как для ПК-01, так и для ПК-02. Как это выглядело в реале. Хамелеон прошивали в ПЗУшку, которую потом вставляли вместо штатной, размещенной на сменной панели. Бэйсик при этом терялся, но поскольку он был чрезвычайно непопулярен, то об этом мало кто горевал. Когда нужно было запустить CP/M-80, то сначала из Хамелеона запускался небольшой загрузчик (около 256 байт), который выполнял всю остальную работу. Как вариант, можно было сразу зашить этот загрузчик в ПЗУ, чтобы сразу работать с CP/M-80. Именно так это все выглядело. Пока это писал, вспомнил еще кое-что по поводу CP/M-36. Ее загрузчик ведь тоже шился сразу в ПЗУ. Никогда не слышал, чтобы кто-то запускал ее при помощи магнитофона. Возможно, иначе все было на "Векторе", где с заменой ПЗУ дело было не так радужно поставлено.
Quote:
SD проект закриваємо, отже.
Эх...

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 12 Apr 2013, 12:39 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
CP/M-53 - это для "Вектора-06ц". Для "Львова" ось называлась CP/M-36, по объему свободного ОЗУ после загрузки. Ситуация такова, что именно CP/M-36 не сохранилась. )...
О, дяки за уточнення, дуже цікаво. Таке в книжках не пишуть )
Quote:
Quote:
SD проект закриваємо, отже.
Эх...
ну, дик... а смисл? CF - правильно і просто, це все одно, що вінчестер підключити. А SD - це так так ненавидима нами всіма "лінукснутість", тобто зовнішня логіка на порядок крутіша за сам комп.
UPD: і головне - я принципово не хочу нічо перепрошивати. Тільки з зовнішніх носіїв загрузка. В цьому весь інтерес.


Top
   
PostPosted: 03 Nov 2013, 07:31 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Реплики про кассеты вынесены в отдельную тему.

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous 1 2

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited