PC-01 Lviv

It is currently 29 Mar 2024, 00:56

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 27 Mar 2014, 21:38 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
$DD92: LDA $3E00 ;$3A $00 $3E|58 0 62 |: > |56722
$DD95: RNC ;$D0 |208 | |56725
$DD96: STA $BE87 ;$32 $87 $BE|50 135 190 |2 |56726
$DD99: CALL $E443 ;$CD $43 $E4|205 67 228 | C |56729
[/code]
Если смотреть сырой код, то видно, что процедура в полном порядке: 0xDD94: 0x3E, 0xD0 и далее по тексту, а вот если листинг... Такая вот тонкость. Нисколько не умаляю значимость Вашей работы, но нужна доработка.

Про Ваш дамп. А чем он отличается? Почему он лучше? Может, стоит выложить его в соседней теме "Прошивки ПЗУ ПК-01 "Львов""? Вдруг кому-то пригодится. :)
нє, мій дамп гірший, через те взяв класику. А порівняти детально можна буде, коли я порядок наведу в себе. Бо їх дві версії з двох різних компів, відрізняються кінцівкою, один загубив десь пару байт, до того ж. І чекати, очевидно, треба буде довго ще, бо я не любитель поспішати в справах, які роблю для власного задоволення. Ви в курсі :)

З кодом воно, звичайно, мдя :( Яка-то хвігня на цьому відрізку. Я, помніцця, провіряв з десяток-другий точок - все співпадало. Мо глюк який, дійсно, або не той "класичний" дамп взяв в роботу. До речі, варто було б визначитися з "кошерним", тсзать, варіантом і викласти десь спецтемі, щоб не плутатися.

Одним словом, для орієнтування цей мануал на 212 сторінок підходить, загалом. А для роботи кожен хай вже викручується, як вміє. Тим більше, що середовища розробки під ПК-01 поки нема нормального, наскільки розумію. Такого, щоб не вилітало в астрал після 10 рядків коду. Без претензій, просто констатую.


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2014, 04:10 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
До речі, варто було б визначитися з "кошерним", тсзать, варіантом і викласти десь спецтемі, щоб не плутатися.
С этим легче определиться. В соседней теме "Прошивки ПЗУ ПК-01 "Львов"" выложены три варианта штатной ПЗУ, которые задействованы в большинстве известных эмуляторов. Там же подана их история. Как я понимаю, классический ROM01 задействован в эмуляторе Калашникова, a99 и MESS. Скорее всего он же используется и в он-лайн эмуляторе Zelya, откуда он наверняка перекочевал в эмулятора MARAT_BEST и производные от него. Еще есть эмулятор для Dingoo A320, про тот дамп трудно что-либо сказать, одно точно известно: он рабочий. С Emulator 3000 тоже затруднение, но поскольку на сайте разработчика присутствует благодарность Антону (a99) за помощь, то скорее всего это все тот же классический ROM01 Калашникова. Вроде бы так.
Quote:
Тим більше, що середовища розробки під ПК-01 поки нема нормального, наскільки розумію. Такого, щоб не вилітало в астрал після 10 рядків коду. Без претензій, просто констатую.
Это больной вопрос. Скорее всего тут никакой надежды нет...

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2014, 14:07 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Ахтунґ! Ахтунґ!

Коротше, провірив я всі три варіанти - ні один не співпадає з вихідним повністю. Отож, це я у всьому винен, вибачайте. Замість класики взяв таки коректований вручну варіант зі свого "львова". А в ньому, як вже було сказано, є деякі "пробіли" і відмінності, особливо в кінці.

Сьогодні сяду - перепишу файло заново, з вашими рекомендаціями з варіанту №1
А поки що прошу вважати вищенаведений пдф ознайомлювальним. Пардон, пардон, кгріцца.

Рекомендації?


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2014, 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Отож, це я у всьому винен, вибачайте.
Не преувеличивайте!
Quote:
Рекомендації?
Только что пришла идея, как можно организовать справочный материал по ПЗУ. ПЗУ ведь чем хорошо? Тем что неизменно. Можно получить листинг, на основе которого забацать html страничку, где все переходы-вызовы сделать гиперссылками (в принципе, то же самое можно сделать и с pdf, поддержка гиперссылок там есть). Работать станет в разы удобнее. К примеру, я открыл такую страничку, через поиск вбил нужный адрес (пусть будет каноничный 0xDD94), мне браузер прокрутил листинг к нужному месту, я начал вникать в процедуру. Вижу - вызов непонятной процедуры. Что делать? Смело щелкаю на вызове, перехожу на ее начало. Смотрю, ничего не понимаю, нажимаю переход назад, продолжаю вникать как-будто ничего не случилось.

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2014, 20:45 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Только что пришла идея, как можно организовать справочный материал по ПЗУ. ПЗУ ведь чем хорошо? Тем что неизменно. Можно получить листинг, на основе которого забацать html страничку, где все переходы-вызовы сделать гиперссылками (в принципе, то же самое можно сделать и с pdf, поддержка гиперссылок там есть). Работать станет в разы удобнее. К примеру, я открыл такую страничку, через поиск вбил нужный адрес (пусть будет каноничный 0xDD94), мне браузер прокрутил листинг к нужному месту, я начал вникать в процедуру. Вижу - вызов непонятной процедуры. Что делать? Смело щелкаю на вызове, перехожу на ее начало. Смотрю, ничего не понимаю, нажимаю переход назад, продолжаю вникать как-будто ничего не случилось.
О, толкова ідея! Сам про щось таке думав, бо просто й зручно, але якось транзитом мисля проскочила, не встиг зафіксувати.

Короч, тут два варіанти: 1) накидати якорів (anchors) по всьому тексту, але одним файлом і скакати туди-сюди по них, а поряд зправа - закоментувати, або
2) розбити на енну кількість сторінок і зробити те ж. Другий варіант може визвати плутанину, думаю.

Є й інші, як-то розгорнути вікі, на флеш, чи взагалі утиліту під то діло забацати, але всі ці варіанти вимагають прив’язки, або розгортання платформи відповідної. Затратно. Мо колись :)

п.с. блін, якби ви знали, як в лом переробляти. А шо дєлать..


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2014, 23:11 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Тут ось яка штука....
Дизасемблював я rom-01 - результат ідентичний. Тобто, не я був винен )
Глянув в оригінал - є DD94. Дай, думаю в E3000 провірю..

Так от, зразу після запуску дебаґер E3000 видає коректну версію DD94: 3E D0 і т.д. А далі містика. Підводиш курсор до DD94 - воно пропадає, натомість з’являється варіант старий, наша html версія: DD92, DD95 і т.п. Що це за хрінь - мені невідомо, за відсутністю досвіду. Які будуть варіанти?


Top
   
PostPosted: 29 Mar 2014, 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
1) накидати якорів (anchors) по всьому тексту, але одним файлом і скакати туди-сюди по них, а поряд зправа - закоментувати <...>
Чем проще, тем лучше. И надежнее. Поэтому поддерживаю однофайловый вариант. :)
Quote:
Так от, зразу після запуску дебаґер E3000 видає коректну версію DD94: 3E D0 і т.д. А далі містика. Підводиш курсор до DD94 - воно пропадає, натомість з’являється варіант старий, наша html версія: DD92, DD95 і т.п. Що це за хрінь - мені невідомо, за відсутністю досвіду. Які будуть варіанти?
Ох, в жизни и без этого хрени хватает... Бага? Надо будет посмотреть. Могу предположить, что эмуль модифицирует содержимое ПЗУ в некоторых ключевых точках, чтобы после отлавливать обращение к ним. Типа такого: если содержимое ячейки памяти 0xFF (или еще какой-нибудь редко используемый байт-код), то давайте-ка запустим дополнительную проверку по адресу, чтобы точно определить, чего хозяин хочет сделать. Процедура по 0xDD94 хорошо в эту гипотезу вписывается, поскольку отвечает за чтение с магнитофона. Конечно, можно было бы сразу сделать проверку по адресам для ключевых точек, но если таких адресов много, то это лишние тормоза. Хотя... Мож, все-таки банальная бага. Тот же звук Emul-3000 непонятно как эмулит, почему бы тогда и при работе с памятью не допускать баги?

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 29 Mar 2014, 00:45 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Бага?
Мені скорше фічу нагадує )
Чому? Тому що і Е3000 після зміни даних і дизасемблер вищезгадуваного в темі автора видає однаковий лістинг на гора. Сенсу не бачу ніякого в такій поведінці. Мо це щось з незадокументованими інструкціями процесора пов’язано... Тєряюсь, вопшім. Треба б сюди авторів прикликати, але вони еех, скоро по ту сторону фронту будуть :-)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous 1 2

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited