PC-01 Lviv

It is currently 29 Mar 2024, 04:39

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 28 Oct 2013, 21:11 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Вынесено из темы "Зовнішній накопичувач (3.5 FDD vs SD картка)".
Quote:
Quote:
Писав для себе, бейсик, примітивне щось. Збереглося дві касети зі стандартним софтом тільки.
Орест, а что именно на кассетах записано?
на касетах вдалося прочитати кілька асемблерних програм:

C.CIRC, CIR.3, ROCKMA, ОПИРОГ, ARCAN, ARKANO, CIR.2

ні одна не запустилася, одні глюки. Звідси роблю попередній висновок, що або з рівнем звуку ще погратися тра, або це програми для ПК-02, що імовірно, бо купував я якраз цю касету досить пізно, в роках 94-95х десь аж, навіть не пригадаю в кого, але або на базарі, або в якомусь магазині Зах.України. Буду пробувати через звукову переганяти і в емуляторі запускати, все повинно прочитатися.

Звідси запитання: чим і як конвертувати wav файл в lvt формат? Є якісь рекомендації, процедури, утиліти? Ось записав я його, підчистив шуми в редакторі, підправив вручну синусоїду, якщо треба, а далі що?

upd: о, знайшов на сусідньому сайті
Программа чтения файлов с ленты через WAV-файл «LvRead»
Программа чтения файлов с ленты «LvRead Now!»
кажись воно.


Top
   
PostPosted: 29 Oct 2013, 06:35 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
на касетах вдалося прочитати кілька асемблерних програм:

C.CIRC, CIR.3, ROCKMA, ОПИРОГ, ARCAN, ARKANO, CIR.2
Это не для ПК-02, это все "классика" ПК-01:
1) C.CIRC, CIR.3, CIR.2 - это скорее всего "Continental Circus".
2) ARCAN, ARKANO - скорее всего "Arcanoid" Скачкова.
3) ROCKMA - это "Rockman".
4) ОПИРОГ - "Отправленный пирог".

Интересно было бы увидеть первый пункт. Дело в том, что на сайте у нас выложен битый образ этой игры. Баги не критические, но приметные. У меня был несколько иной вариант. Возможно, у Вас сохранилась "лицензионная версия". :)
Quote:
Звідси запитання: чим і як конвертувати wav файл в lvt формат? Є якісь рекомендації, процедури, утиліти? Ось записав я його, підчистив шуми в редакторі, підправив вручну синусоїду, якщо треба, а далі що?
Кроме утилит уважаемого a99 могу припомнить утилиту из состава эмулятора не менее уважаемого sadfsdfsdaf. Она сурово работает из командной строки, но обладает лучшим качеством распознания (сужу по своему опыту использования). Еще MESS отлично читает .wav, но я ничего не могу сказать по поводу того, как из него сохранять в .lvt (я просто не разбирался в этом моменте).

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 29 Oct 2013, 13:20 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Это не для ПК-02, это все "классика" ПК-01:
1) C.CIRC, CIR.3, CIR.2 - это скорее всего "Continental Circus".
2) ARCAN, ARKANO - скорее всего "Arcanoid" Скачкова.
3) ROCKMA - это "Rockman".
4) ОПИРОГ - "Отправленный пирог".

Интересно было бы увидеть первый пункт. Дело в том, что на сайте у нас выложен битый образ этой игры. Баги не критические, но приметные. У меня был несколько иной вариант. Возможно, у Вас сохранилась "лицензионная версия". :)
Quote:
Звідси запитання: чим і як конвертувати wav файл в lvt формат? Є якісь рекомендації, процедури, утиліти? Ось записав я його, підчистив шуми в редакторі, підправив вручну синусоїду, якщо треба, а далі що?
Кроме утилит уважаемого a99 могу припомнить утилиту из состава эмулятора не менее уважаемого sadfsdfsdaf. Она сурово работает из командной строки, но обладает лучшим качеством распознания (сужу по своему опыту использования). Еще MESS отлично читает .wav, но я ничего не могу сказать по поводу того, как из него сохранять в .lvt (я просто не разбирался в этом моменте).
касети в нормальному стані. Зробимо.


Top
   
PostPosted: 31 Oct 2013, 08:40 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
касети в нормальному стані. Зробимо.
Вспомнил! Еще у Zelya была самописная утилита для чтения оцифровок. Но ее никто не видел. Возможно, она утрачена.

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 31 Oct 2013, 12:37 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 24 Jul 2008, 12:05
Posts: 1070
Где-то она должна жить в архивах сумрачной лаборатории. Но вот ее полезность под соменнием. Я там наговнокодил читалку-подправлялку для особо запущенных кассет. Но она все равно не помогла. Если помните, то пришлось все слать нашему уважаемому doorsfan.


Top
   
PostPosted: 31 Oct 2013, 13:42 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Quote:
касети в нормальному стані. Зробимо.
Вспомнил! Еще у Zelya была самописная утилита для чтения оцифровок. Но ее никто не видел. Возможно, она утрачена.
так, як я з-під wine з віндозовськими програмами мучуся, а львівькі утиліти взагалі в DOSBox, з яким треба ще розібратися, то робота стала на етапі створення wav-ок. Створив, можу викласти десь на файлообмінник, якщо треба. Далі справа не йде поки.


Top
   
PostPosted: 31 Oct 2013, 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
[...] Створив, можу викласти десь на файлообмінник, якщо треба. Далі справа не йде поки.
Давайте! Посмотрим, что там и как. :wink:

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 31 Oct 2013, 23:58 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Quote:
[...] Створив, можу викласти десь на файлообмінник, якщо треба. Далі справа не йде поки.
Давайте! Посмотрим, что там и как. :wink:
Всі файли тут в архіві. Касета виявилася львівської фірми "DMM Software". м.Львів, вул.Медової Печери, 39А, к.61. Перші два файли - її заставка. Один, або всі Continental Circusи - модифікація для Хамелеон DOS.


Top
   
PostPosted: 01 Nov 2013, 17:23 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Перекинув в цифру також касету з комплекту ПК-01 випуску 93-го року. Не дефіцит, але якщо хтось шукатиме саме оригінальний запис, то знайде ось тут в архіві: Сторона А, Сторона Б. На треки (суть програми) розбито дуже приблизно. В одному може бути дві і навпаки.


Top
   
PostPosted: 02 Nov 2013, 06:30 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Перекинув в цифру також касету з комплекту ПК-01 випуску 93-го року.[...]
Спасибо! Послушал пару фрагментов - вроде приличное качество. Быренько хотел посмотреть в "Башкирии" (она тоже умеет читать .wav), но почему-то не взлетело. Сейчас собрал из сорцов свежий Mess, когда будет свободная минутка, попробую просмотреть.
Quote:
[...] Касета виявилася львівської фірми "DMM Software". м.Львів, вул.Медової Печери, 39А, к.61.[...]
Надо бы отправить в эту медовую пещеру какого-нибудь толкового паренька, чтобы записал былины, сказы и предания "фирмачей" о делах былых. Мол, никто не забыт, ничто не забыто. :wink:

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 02 Nov 2013, 12:51 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Quote:
Перекинув в цифру також касету з комплекту ПК-01 випуску 93-го року.[...]
Спасибо! Послушал пару фрагментов - вроде приличное качество. Быренько хотел посмотреть в "Башкирии" (она тоже умеет читать .wav), но почему-то не взлетело. Сейчас собрал из сорцов свежий Mess, когда будет свободная минутка, попробую просмотреть.
Quote:
[...] Касета виявилася львівської фірми "DMM Software". м.Львів, вул.Медової Печери, 39А, к.61.[...]
Надо бы отправить в эту медовую пещеру какого-нибудь толкового паренька, чтобы записал былины, сказы и предания "фирмачей" о делах былых. Мол, никто не забыт, ничто не забыто. :wink:
в мене з неї колись запускався тільки BSTest, пригадую. Чому так - ще треба розібратися. Просто якість дійсно нормальна, дай, думаю, оцифрую. І треків на ній щось багатенько. Потім спробую на реальному залізі і з компа загрузитися, так надійніше.

А Медова Печера, 36А - це гуртожиток, вроді, гугль підказує. Але я заскочу якось, при нагоді, пошукаю власника дивної хамелеонівської касети.

Згадав ще дрібничку: там, де я цю касету надибав (чи то базар, чи комісійний, не пригадаю) продавець настирливо не рекомендував мені її купувати. Казав, що читатися не буде на звичайному Львові. Я був молодий і самовпевнений, як сьогодні: -якє не буде?! Касета до "Львова"? - До Львова. Значить буде!
Висновок: касета читається, а формальна логіка не завжди в реальному житті працює. Скоріше ніколи не працює.


Last edited by orest on 02 Nov 2013, 17:11, edited 2 times in total.

Top
   
PostPosted: 02 Nov 2013, 16:51 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Декілька уточнень:
на касеті №2 (хамелеонівська, умовно) DMM Software вказує дві різні кімнати 610 і 612, в різних файлах по різному (не 61, як я помилково заявив).

касета №1 (93 року випуску) не читається взагалі поки що. Є підозра, що або це або:
а) невірна швидкість запису
б) різні стандарти або щось подібне, бо висота пілот-тону разів зо два нижча, ніж на другій (яка читається)
в) я ще просто щось не доглупав )

Висновок: практичної цінності не має, хай лежить як автентичний зразок заводського (завод ім.Леніна) запису.


Top
   
PostPosted: 03 Nov 2013, 07:41 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
Декілька уточнень:
на касеті №2 (хамелеонівська, умовно) DMM Software вказує дві різні кімнати 610 і 612, в різних файлах по різному (не 61, як я помилково заявив).
Послушал эту кассету в Mess и "Башкирии". Практически ничего не читается. Звук несколько плавает, кое-где можно различить намек на свист... Это не с МК60-6 оцифрока случаем? :D
Жаль, что не удалось просмотреть файлы про медовую пещеру, хотя они загружались. Но с неприятным числом ошибок. Единожды начало прорисовывать заставку, но не более того. У меня появилось подозрение, что заставка откуда-то взята. Вроде бы что-то подобное среди софта для ПК-01 я уже видел. Орест, можете заскриншотить заставку?

Про экспедицию в медовую пещеру. Что-то я сомневаюсь в ее целесообразности. Вот в библиотеку Политеха было бы прикольно наведаться. Там есть парочка книжек-методичек про ПК-01 за авторством Вл. Пуйды. Но это - мечты, мечты... :wink:

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
PostPosted: 03 Nov 2013, 11:49 
Offline

Joined: 27 Feb 2013, 19:57
Posts: 125
Location: Львівщина
Quote:
Послушал эту кассету в Mess и "Башкирии". Практически ничего не читается. Звук несколько плавает, кое-где можно различить намек на свист... Это не с МК60-6 оцифрока случаем? :D
Жаль, что не удалось просмотреть файлы про медовую пещеру, хотя они загружались. Но с неприятным числом ошибок. Единожды начало прорисовывать заставку, но не более того. У меня появилось подозрение, что заставка откуда-то взята. Вроде бы что-то подобное среди софта для ПК-01 я уже видел. Орест, можете заскриншотить заставку?

Про экспедицию в медовую пещеру. Что-то я сомневаюсь в ее целесообразности. Вот в библиотеку Политеха было бы прикольно наведаться. Там есть парочка книжек-методичек про ПК-01 за авторством Вл. Пуйды. Но это - мечты, мечты... :wink:
Еге ж, це вона, МК60-6. Як одна, так і друга. Скріншот фотоапаратом хіба.
А в бібліотеку в мене вже запланований похід. Десь тут і список літератури пробігав.


Top
   
PostPosted: 03 Nov 2013, 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 11 Aug 2008, 17:05
Posts: 1405
Location: Украина
Quote:
А в бібліотеку в мене вже запланований похід. Десь тут і список літератури пробігав.
Пробегал, вот в этой теме, ближе к концу. Только без криминала! :lol:

_________________
Carthago delenda est, Carthaginem delendam esse


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1 2 Next

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited